Izmenjevalnica knjig in igrač

V torek, 23. aprila, smo izvedli izmenjevalnico knjig in igrač. Na ta dan smo obeležili svetovni dan knjige in svetovni dan Zemlje (22. april). Učence od 1. do 9. razreda smo povabili, da v šolo prinesejo knjige in igrače, s katerimi se ne igrajo več, so jih prerastli ali pa enostavno želijo zamenjati za drugo. Vabilu se je odzvalo kar nekaj učencev, predvsem učencev na razredni stopnji. Nabrale so se številne otroške knjige, mladinski romani in igrače: družabne igre, karte, sestavljanke, barbike, avtomobilčki itd.

Izmenjevalnica je potekala na hodniku v prizidku, kjer smo razstavili vse prejete knjige in igrače. Učenci so prihajali samostojno ali v spremstvu učiteljic OPB. Igrače so se izmenjale in na koncu je ostalo le manjše število knjig in igrač. Preostanek bomo odnesli v oddelke podaljšanega bivanja, kjer si bodo učenci krajšali čas z branjem in igranjem. Učenci so bili nad akcijo navdušeni in zagotovo jo bomo ponovili tudi v prihodnjem šolskem letu.