Rezultat tehtanja ostankov hrane pri šolski malici

Ob mednarodnem dnevu brez zavržene hrane so na šoli učenci teden dni tehtali, koliko hrane jim ostane po šolski malici.

Pri tehtanju sta sodelovali šestošolki, ugotovitve so bile sledeče:

– V odpad gre preveč hrane – enkrat ugriznjeno jabolko, do polovice popit jogurt, kruh, pojeden do četrtine …

– Nekateri razredi so si poslabšali rezultat z napačnim ločevanjem, saj so v posodo za biološke odpadke, ki jih dobijo pri šolski malici, odvrgli še kaj plastike ali skodelico, kar smo seveda tudi natehtali.

Kmalu bomo tehtanje ponovili in verjamemo, da lahko z usmerjanjem pozornosti na preveč zavržene hrane odnos do hrane vsaj nekoliko izboljšamo. Seveda je ta pridobljen z vzgojo doma, vendar imamo ves čas na tem svetu, da ta odnos izboljšujemo in gradimo na novo.

Rezultati:

Najbolje so se odrezali učenci 3. c, 3. b, 1. a ter 2. a-oddelka – povprečno 14 dag/dan.

Najslabše so se odrezali učenci 7. a in 7. b ter 8. b-oddelka – povprečno 53 dag/dan.