Obvestilo za 1. šolski dan

Ljubljana, 28. 8. 2020

Spoštovani učenci in starši!

V letošnjem šolskem letu bo pričetek pouka potekal v drugačni obliki, skladno s smernicami MIZŠ in NIJZ po modelu B, kar pomeni, da se pouk izvede za vse zdrave učence na podoben način kot v mesecu juniju z upoštevanjem priporočil ter skladno s Hišnim redom in Pravili šolskega reda OŠ Vide Pregarc. Po priporočilih NIJZ naj učenci od 6. leta starosti ob vstopu v šolo in ob gibanju po šoli nosijo masko. V razredu učenci maske ne potrebujejo. Več na tej povezavi.

PRVI ŠOLSKI DAN

1. razred:

Sprejem prvošolcev bo ob 9.00 na šolskem igrišču.

2. in 3. razred:

Učenci 2. in 3. razreda se ob 8.15 zberejo na ploščadi pred vhodom v prizidek, kjer jih bodo pričakale razredničarke in jih odpeljale v šolo in potem v učilnice. Prvi dan bo pouk za učence 2. in 3. razreda potekal od 8.30 do 12.05.

Učenci ta dan potrebujejo le šolske copate, pisalo in zvezek.

Za vse prijavljene učence bo od prvega dne organizirano jutranje varstvo (1.−3. razred) in podaljšano bivanje (1.−5. razred).

Jutranje varstvo bo za prijavljene učence potekalo:

• od 6.00 do 8.20 v učilnici 1. c-razreda – v novi del šole vstopite pri telovadnici, otroka odpeljete po stopnišču v 1. nadstropje v učilnico, kjer otroka predate učiteljici. Odrasle osebe obvezno nosijo masko in pri vhodu razkužijo roke ter upoštevajo vsa priporočila.

Podaljšano bivanje bo za prijavljene učence potekalo:

• od zaključka pouka do 16.15. Starši lahko učence prevzamete izključno ob uri, ki ste jo navedli v prijavnici, pred vhodom v šolo (13.45, 14.35, 15.25, 16.15).

4.−9. razred

Učenci od 4. do 9. razreda se ob 8.15 zberejo na šolskem igrišču, kjer jih bodo po pozdravu ravnatelja sprejeli razredniki in jih odpeljali v učilnice. Prvi dan bo pouk za učence od 4. do 9. razreda potekal od 8.30 do 12.05.

Učenci ta dan potrebujejo le šolske copate, pisalo in zvezek.

Podaljšano bivanje bo za prijavljene učence 4. in 5. razreda potekalo:

• od zaključka pouka do 15.00. Starši lahko učence prevzamete izključno ob uri, ki ste jo navedli v prijavnici, pred vhodom v šolo (13.45, 14.35, 15.00).

Organizacija prehrane

Za učence od 2. do 9. razreda bo prvi šolski dan organizirana dopoldanska malica, kosilo pa le za učence od 2. do 5. razreda, ki so vključeni v podaljšano bivanje.

Učenci bodo imeli od srede, 2. 9. 2020, zagotovljene vse šolske obroke, na katere ste jih prijavili v mesecu juniju 2020. Zajtrk za prijavljene učence bo ob 7.15, odmor za malico je po drugi šolski uri ob 10.05, kosilo od 12.30 do 14.15 (odvisno od števila ur pouka).

Več o šolski prehrani si boste lahko prebrali v publikaciji in na spletni strani šole.

Starše vljudno prosimo, da v šolo ne vstopate (izjema jutranje varstvo – upoštevati ukrepe).
Prosimo v čim večji meri v šolo z otroki prihajajte in odhajajte peš, če je le mogoče, in s tem prispevajte k skrbi za okolje ter našemu projektu Trajnostna mobilnost. Obenem še obveščamo, da je MOL uvedla nov prometni režim enosmernih ulic v naši neposredni bližini.

Za vsa dodatna vprašanja smo vam na voljo na telefonski številki 01 620 26 80 ali 051 440 734.

V pričakovanju prvega šolskega dne vas lepo pozdravljam.

Andrej Kavčič
v.d. ravnatelja